Navigace

Obsah

Naučná stezka a muzejní expozice v Kolinci zpřístupněna veřejnosti

Typ: ostatní
Městys Kolinec v roce 2011 uspěl v rámci 6. výzvy Místní akční skupiny Pošumaví, z.s.p.o. se svým projektem s názvem "Stálá expozice k dějinám Kolince a okolí a naučná stezka v parku", který byl vybrán k podpoře z Programu rozvoje venkova, opatření IV.1.2. Zároveň městys připravil projekt na revitalizaci parku, který byl podpořen ze Státního fondu životního prostředí - z Operačního programu Životní prostředí.

V Kolinci se po roce opět sešli místní i přespolní k další slavnosti. kromě otevření zmiňované naučné stezky a muzejní expozice se tentokrát se více než dvou letech intenzivní práce podařila i celková revitalizace části místního zámeckého parku, který je nyní důstojným místem pro odpočinek a pořádání kulturních akcí. Stálá expozice je věnována dějinám Kolince a okolí, nauční stezka seznamuje návštěvníky s přírodními i historickými skutečnostmi týkajícími se parku. 
Při příležitosti předání výsledků všech projektů veřejnosti měl své premiérové vystoupení i kolinecký pěvecký sbor, který sklidil velké ovace od všech přítomných.

Fotogalerie


Vytvořeno: 13. 4. 2016
Poslední aktualizace: 6. 8. 2019 08:29
Autor: admin prevod