Navigace

Obsah

Národní konference Venkov 2016

Typ: ostatní
Konference Venkov V Litoměřicích proběhl ve dnech 20.10 - 21.10. 2016 letošní ročník Národní konference Venkov, na které se podílel Spolek pro obnovu venkova, Národní síť MAS České republiky, Celostátní síť pro venkov, Ministerstvo zemědělství České republiky a další partneři.

Do Litoměřic přijelo více než 300 účastníků, kteří se tentokrát zabývali problematikou lidských vztahů na venkově. 

Mottem konference byl Venkov v hlavě. Každý z nás si pamatuje – má „v hlavě“ několik stovek nebo i tisíc lidí, které zná z rodiny, ze školy, z práce nebo je jen tak prostě potkává ve své obci či městě a zná je jen podle obličeje nebo postavy. Jsou to jeho potenciální kamarádi, partneři, dodavatelé, řemeslníci a další přátelé. Ve velkém městě je mnohdy ani nedokáže najít, kdyby je potřeboval.

Na venkově jsou tito lidé „z hlavy“ daleko blíž, lze je snadno a rychle najít a spolupracovat s nimi. Aby i ten nejmenší kout našeho venkova našel identitu a stal se „Důstojným místem pro život.“

Po workshopech a tématických přednáškách proběhl blok 15. kulatých stolů, každý s úkolem identifikovat 5 prioritních problémů venkova v ČR. Výsledky obodovali na ochozu velkého sálu KD všichni účastníci konference a byly promítnuty do závěrů konference.

Podrobnosti o konferenci jsou k dispozici na www.konferencevenkov.cz, kde je ke stažení i většina prezentací z konference, a to jak z plenárního zasedání, tak i jednotlivých workshopů.


Vytvořeno: 24. 10. 2016
Poslední aktualizace: 30. 1. 2017 10:45
Autor: Ing. Ivo Šašek