Navigace

Obsah

V Klatovech proběhl zahajovací workshop projektu spolupráce Venkov 21. století

Typ: ostatní
Workshop projekt spolupráce Venkov 21. století v Klatovech V září byl formálně zahájen projekt spolupráce Venkov 21. století, který je zaměřen na další rozvoj cestovního ruchu v Pošumaví. Partnery projektu jsou Místní akční skupina Pošumaví z.s., Místní akční skupina Železnohorský region z.s. a Místní akční skupina Region Kunětické hory.

Cílem projektu je umístit v území působnosti všech tří místních akčních skupin informační kiosky, tak zvané infopointy, vybavené solárními panely a zásuvkami pro připojení mobilních telefonů. V každém infopointu bude umístěn QR kód, po jehož načtení se návštěvníkům zobrazí informace nejen o místě, ve kterém se nachází, ale i o dalších zajímavých turistických cílech v blízkém okolí. Vzhledem k tomu, že infopoint je koncipován jako klasiké odpočívadlo, které je nejčastěji umísťováno kolem cyklostezek, tak umožní kromě informací v elektronické podobě jejich část umístit i na klasickou vysvětlující tabuli, která bude jeho součástí pro ty, kdo nevlastní chytrý telefon.

Součástí projektu jsou dva workshopy, na kterých bude probírána problematika regionálního cestovního ruchu. První z nich se uskutečnil 1.11.2018 od 9 hodin v sídle MAS Pošumaví, v Klatovech. V rámci workshopu byl nejen představen projekt, ale byly diskutovány i příklady dobré praxe a možnosti dalšího rozvoje cestovního ruchu na území všech tří partnerských místních akčních skupin. Za Plzeňský kraj se workshopu zúčastnila vedoucí oddělení cestovního ruchu Bc. Ilona Šnebergerová, která informovala o aktualitách v této oblasti týkajících se celého kraje. 

Prezentace jednotlivých přednášejícíh jsou přiloženy. Další informace k projektu i workshopu obdržíte v kanceláři MAS Pošumaví na telefonním čísle 774411096. 

 


Přílohy

Vytvořeno: 18. 10. 2018
Poslední aktualizace: 5. 11. 2018 9:26
Autor: Ing. Ivo Šašek