Obsah
Únor 2024
Typ: ostatní
Spolupráce obyvatel v pošumavských obcích
Komunita Prácheň
- Uspořádali jsme 2 komunitní brigády na Práchni
- Dvakrát jsme se sešli se studenty a pedagogy SŠ Horažďovice a mladými lidmi z komunity Prácheň, odeslali jsme žádost o podporu solidárního projektu z Evropského sboru solidarity
- Denně jsme informovali o komunitních aktivitách na lokálních sociálních sítích
Komunita BRČko
- V únoru jsme naplánovali akce na následující měsíce (duben - Den s knihou)
Komunita Strašín
- V únoru jsme se s komunitou sešli dvakrát kvůli tématu dětského hřiště, komunikovali jsme s místními obyvateli ve skupině Sousedé ze Strašínska
Aktivní rodiče Klatovsko
- Odeslali jsme žádost o podporu solidárního projektu z Evropského sboru solidarity
- Proběhla 4 setkání: Setkání v Cirkusu (neformální přátelské setkání) a třikrát (Ne)poslušná jóga
- V uzavřené skupině jsme denně komunikovali s celou skupinou na sociální síti (skupina Aktivní rodiče z Pošumaví má v tuto chvíli 163 členů)
Aktivní rodiče Chanovice
- Proběhlo jedno setkání: sdílení potřeb aktivních maminek z Chanovic
Komunitní zahrada Klatovy
- Akční skupina k plánování komunitní zahrady v Klatovech se setkala jednou (při setkání komunitních zahradníků jsme probírali, jak zahrada bude vypadat v rámci grantu od Nadace Via, která vznik komunitních zahrad podporuje).
- Komunitní pracovníci MAS Pošumaví se setkali za účelem plánování dalšího vzdělávání v metodice komunitní práce
Homesharing
- Homesharingový tým dokončil webové stránky
- Informace o homesharingu v Pošumaví šířila média (např. 5+2 Klatovsko, Domažlicko, Klatovský deník, Domažlický deník, Plzeňská drbna, Mladá fronta dens, Novinky cz, Právo Karlovarsko)
- Připravovali jsme letáky k distribuci na akcích
- Kontaktovali nás zájemci o hostitelství, usilujeme o jejich přípravu ve spolupráci s organizací Děti v úplňku
Svépomocné skupiny
- v únoru jsme měli jedno setkání svépomocné skupiny, tématem byla komunikace s dalšími pečujícími v rodině a co dělat, když pečovaný pomoc zvenčí odmítá (jak si nechat pomoci, když ti, o které pečujeme, pomoc od cizích lidí nechtějí)
Podpora v péči o blízkou osobu
- Podporujeme několik pečujících síťováním na potřebné aktéry (sociální služby, lékaře, úřady...)
Paliativní péče
- Neustále pracujeme s pečujícími stejně jako v loňském roce
- V únoru jsme uspořádali diskuzní setkání pro seniory z klubu Pohodář Sušice, informovali jsme je o naší podpoře
Komunitní plánování sociálních služeb
- Proběhlo setkání pracovní skupiny ke komunitnímu plánování sociálních služeb na Horažďovicku (aktivity a služby pro seniory a osoby se zdravotním postižením), při setkání starostů, zástupců obcí, poskytovatelů sociálních služeb, pracovníků úřadů práce byly prezentovány sociální služby poskytované organizacemi Jedeme dál pro osoby se zdravotním postižením (Diakonie Západ) a Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR, aktuální informace k výstavbě domova pro seniory a se zvláštním režimem v Horažďovicích, diskutovány možnosti zajištění odlehčovacích služeb v Horažďovicích, podpory pracovního uplatnění osob s duševním onemocněním, zajištění paliativní hospicové péče v regionu (domluva budoucích schůzek s charitou) a potřebnost chráněného bydlení v Pošumaví; domluvilo se, že se na Horažďovicku uspořádá "den sociálních služeb" (v řešení)
Střípky fotografií z realizovaných aktivit
Vytvořeno: 23. 4. 2026
Poslední aktualizace: 23. 4. 2026 11:04
Poslední aktualizace: 23. 4. 2026 11:04
Autor:






