Navigace

Obsah

Turistická destinace Prácheňsko a Pošumaví z.s.

Typ: náš tip | ostatní
Zakládání turistické destinace Turistická oblast Prácheňsko a Pošumaví elegantně propojuje dva kraje. Prácheňsko se rozprostírá v severní části Jihočeského kraje, u hranic s krajem Plzeňským a Středočeským a zahrnuje mikroregiony Blatensko, Strakonicko a Vodňansko. Pošumaví je v kraji Plzeňském rozlehlá oblast Klatovska, sahající přes Sušicko až k Horažďovicku. Celá turistická oblast se takřka prolíná s původním historickým územím Prácheňska, jenž bylo jedním z krajů Království českého. Bylo pojmenováno podle někdejšího hradu Prácheň u Horažďovic. Dnes můžete místo hradu prozkoumávat už jen jeho pozůstatky. Mnohem zachovalejší je směrem k Sušici zřícenina hradu Rabí nebo překrásné Velhartice.

U zrodu turistické destinace stála Místní akční skupina Pošumaví z.s., která se ve spolupráci s kolegy z jihočeských se postarala o vyřízení všech náležitostí potřebných k certifikaci spolku na turistickou destinaci. Myšlenka na založení společné turistické destinace vychází z  nejen geografické polohy. území, kde historické správní území Prácheňsko dnes leží mezi dvěma kraji, ale i z logiky věci, že turistu poznávajícího krásy například Pootaví, nezajímá správní rozdělení území, kterým řeka protéká. 

Cílem založené destinace je společná propagace a marketing cestovního ruchu v Prácheňsku a Pošumaví a jeho mediální podpora. 


Příloha

Vytvořeno: 8. 7. 2016
Poslední aktualizace: 30. 1. 2017 10:45
Autor: Ing. Ivo Šašek